Historie

Společnost Bellinzoni byla založena v roce 1937 v Miláně (Itálie). Od svého vzniku zkoumá a vyvíjí produkty s vysokou profesionální kvalitou, které doprovázejí trh s kamenem a spolehlivě poskytují řešení k možným problémům, ke kterým dochází v průběhu téměř stoleté cesty.

Pro splnění této vize pokračuje společnost průběžně v investicích, kde bylo třeba inovovat výrobní zařízení, modernizovat a zefektivnit laboratoře pro výzkum a vývoj a zároveň zlepšit dědictví znalostí.

Od prvního produktu, "Speciální přípravek na leštění", který je stále na trhu, společnost produkuje přes 50 aktuálně dostupných výrobků značky Bellinzoni k ochraně, leštění, tmelení a údržbě mramoru, žuly, kamene, terakoty, keramiky, dřeva, kovů a plastů. Společnost před lety vstoupila do světa nanotechnologie a při ochraně a zpevnění kamene využívá tyto moderní nanoprodukty.

Přítomnost na relevantních trzích pokračoval v rychlých krocích, společnost původně etablovala především v Itálii a v Evropě a dnes je přítomna ve více než 80 zemích po celém světě díky své distribuční sítě tvořené přímými pobočkami, dovozci, maloobchodníky a supermarkety.

V současnosti je přesunuta výroba i vývoj produktů Bellinzoni do nového sídla firmy v Trecate v provincii Novara

Stránky výrobce: BELLINZONI